Zbigniew Cierniak, Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Bardzo się cieszymy, że niezwykłe bogactwo i piękno polskiego folkloru zostało wykorzystane podczas stylizacji fryzur i sesji zdjęciowej dla „Intercoiffure Polska".
Dla Zespołu „Śląsk” i jego artystów praca ze specjalistami od wizerunku tej klasy, była nowym i bardzo interesującym wyzwaniem. Realizacja sesji pozwoliła nie tylko w pełni wykorzystać artystyczną duszę modeli, ale także fantastycznie ukazała młodość i energię jaką niesie nasz taniec i śpiew. Nowatorskie spojrzenie na piękno polskiego folkloru przyniosło wiele inspiracji, których efekty można oglądać na znakomitych zdjęciach. Barwne stroje i uroda naszych artystów doskonale współgrają z prawdziwymi dziełami sztuki fryzjerskiej, a wraz z koncepcją sesji zdjęciowej tworzą zachwycający rezultat. Zespół „Śląsk” jest ambasadorem polskiej kultury na świecie od 60 lat, dużym zespołem artystycznym, który odwiedził niemal wszystkie kontynenty. To dla nas zaszczyt i wielka przyjemność, że możemy popularyzować folklor także i w ten sposób - będąc inspiracją dla fryzjerów i stylistów. Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele Intercoiffure Polska
Połączenie ludowej, ponadczasowej tradycji, kultywowanej od 60 lat przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im prof. Stanisława Hadyny z energią młodości kreacji grupy Intercoiffure Polska, przypomina, że piękno ludowej tradycji może inspirować do tworzenia nowoczesnego wyrazu sztuki fryzjerskiej.
Sesja „Śląsk” jest efektem kilku niezapomnianych dni, gdzie w inspirującej atmosferze grupa ICD Polska z artystami z ZPiT „Śląsk” dała ujście swoim pomysłom. Energia i wyobraźnia towarzyszące pracy nad sesją udzieliły się nam wszystkim, co staraliśmy się pokazać przez zdjęcia – powiedział Tomasz Nowak, prezes Intercoiffure Polska.
Nasza redakcja nie może pozostać obojętna na tę roztańczoną sesję. Skoro już piękna polska dusza i inspiracja połączyły Intercoiffure Polska z zespołem Śląsk postaramy się przybliżyć Wam nieco stroje, które widzicie w kolekcji. Mamy nadzieję, że udało nam się rozpoznać stroje ludowe, jeżeli gdzieś popełniliśmy błąd – napiszcie do nas – od razu skorygujemy.
1. Strój krakowski – najczęściej utrwalany przez polskich malarzy.
2. Strój szlachecki – smukły i wytworny, o liniach do dziś wykorzystywanych w kolekcjach mody współczesnej.
3. Strój żywiecki – pełen elegancji i bogactwa koronek.
4. Strój Lachów Sądeckich – co za kawaler.
5. Weselny strój z okolic Sieradza, z początku XX wieku, czyli strój z miasta Antoniego Cierplikowskiego, z czasów kiedy mistrz zaczynał interesować się fryzjerstwem - nie bez kozery jak widać znalazł się w tej kolekcji.
6. Ludowy strój luzacki ;)
Styliści pracujący w zespole Intercoiffure Polska:
Damian Duda z Rudy Śląskiej
Joanna Zaremba-Wanczura z Bydgoszczy
Lucjan Szajbel z Rudy Śląskiej
Agnieszka Zaremba-Konopa z Bydgoszczy
Karina Smyrek z Opola
Paweł Dudek z Chrzanowa
Jan Stoppel – prezes senior
Tomasz Nowak – prezes Intercoiffure Polska
Firmy wspierające projekt: Hairdreams, L’Oreal
Zdjęcia: Grupa DEIX
Makijaż: Perla Visage
Tym, którzy zapomnieli przypominamy. Korzystajcie ze strony indywidualnie. Treści ze strony nie wprowadzamy dalej do sieci internetu ani na inne pola eksploatacji bez zgody ich właścicieli. Publikacje, zdjęcia, rysunki mają swoich właścicieli, którzy je zrobili, narysowali, napisali i zastrzegli sobie do nich prawa. W razie czego piszcie - pomożemy jeśli coś Was zainteresuje.
Wydawnictwo SUZI Zuzanna Sumirska | ul. Brzozowa 45 Magdalenka, 05-506 Lesznowola, Polska
Copyright © 2019 ABC Fryzjera. Wszelkie prawa zastrzeżone.